Οι άγιοι πατέρες μας έδωσαν τις γραπτά για να μας προειδοποιήσουν και να συνετιστούμε. Εδώ αναφέρονται και αναλύονται όλα τα γραπτά, καθώς και εξηγήσεις και γνώμες.

ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ (προφητικα κειμενα, μαρτυριες)

Postby anastasios » Mon Aug 30, 2010 10:13 am

ΜΕ ΠΝΕΥΜΑ ΑΛΛΗΛΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΝΟΙΑΣ ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ, ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΣΥΓΧΡΟΝΟΙ ΠΑΤΕΡΕΣ, ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΟΙ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΑΔΕΛΦΩΝ ΜΑΣ. Ο ΘΕΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΕΙΡΗ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΤΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΕΙ.ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ, ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΕΠΟΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ.
Last edited by anastasios on Tue Aug 31, 2010 7:51 pm, edited 4 times in total.
anastasios

Re: ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΑ; (προφητικα κειμενα, μαρτυριες)

Postby Matina_75 » Mon Aug 30, 2010 10:53 am

Καλώς ήρθες Αναστάσιε αδελφέ μου!!! :D :D :D Καλά ποσταρίσματα!!!
Ο Κύριός μου κι ο Θεός μου!!!

Image
Matina_75

Postby anastasios » Mon Aug 30, 2010 10:59 am

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΓΟΡΑ ΧΡΥΣΟΥ!

ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΧΡΥΣΟ ΚΑΙ ΛΙΡΕΣ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ;

ΧΑΙΡΕ ΜΑΤΙΝΑ, ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ!!!
Last edited by anastasios on Mon Aug 30, 2010 11:00 am, edited 1 time in total.
anastasios

Postby anastasios » Mon Aug 30, 2010 11:14 am

ΠΟΛΥ ΚΟΥΜΠΩΜΕΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ
Last edited by anastasios on Mon Sep 13, 2010 12:51 pm, edited 3 times in total.
anastasios

Postby nickolas » Mon Aug 30, 2010 3:09 pm

αναστασιε σχετικα με τον χρυσο υπαρχει μια θεωρια .... που εμφανιζει μεγαλες δυναμεις βλεπε usrael , united kingdom κλπ να κανουν αυτο που λες....οντως πΑΝΤΩς αυτο που λες συμβαινει...
οπως εγραψα και σε αλλο ποστ...επναλαμβανω

''παιδες δε σας προβληματιζει οτι ΟΛΟΙ λενε για πεινα...και μη μου πειτε οτι απο ενα πολεμο ή ενα γεγονος με τουρκια ολιγων ημερων(οπως μιλανε οι γεροντες για 3 ημερες) μπορει να πεινασουμε 6 μηνες!!!!!!!!!!!!!!!!!λοιπον νομιζω οτι ο τζεφρυ θα κυρρηξει πτωχευση -ισως και να γηρισουμε και στη δραχμη-που σημαινει για ενα μηνα δεν εχει αγοροπωλησιες ομως οπως ολοι ξερουμε αν ενα μηνα δε κουνιεται φυλλο τοτε θα εχει αντικτυπο για περισσοτερο καιρο(αρα κολανε οι 6 μηνες περιπου).επισης λογω της πτωχευσης θα εχουμε αιματηρα γεγονοτα οπως λενε αρκετοι και τοτε ισως οι τουρκοι αδραξουν την ευκαιρια.....προσωπικη μου γνωμη...αλλιως δε νοειται τοοοσο μεγαλη πεινα....δεν εξηγειται.....
να συμπληρωσω αλλωστε πλεον με την υπογραφη του μνημονιου αν κυρρηξει πτωχευση ο τζεφρυ τοτε ολοκληρωνει την αποστολη του,δηλαδη η ελλας δε θα δυναται να ανταποκριθει στις δεσμευσεις τις οποτε...οπως προβλεπει το μνημονιο ...οι φυσικοι πλουτοι (βλεπε ΔΕΚΟ)περνανε στην κατοχη των δανειοληπτων με ΜΗΔΕΝ κοστος...''
nickolas

Postby nickolas » Mon Aug 30, 2010 3:10 pm

α!ξεχασα καλησπερα και ευχαριστω για την φιλοξενια!!!!!!!!!
nickolas

Postby valadaki » Mon Aug 30, 2010 3:14 pm

anastasios wrote:ΠΟΛΥ ΚΟΥΜΠΩΜΕΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;

ΞΕΚΙΝΟΥΜΕ ΜΕ ΕΝΑ ΡΕΖΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ:

Καλησπερα!
Βαση των μεχρι τωρα μαρτυριων εχουμε τα εξης δεδομενα.Κατα πρωτον αναμενουμε να αλλαξει καθεστως η Τουρκια.Κατα δευτερον θα συμβει και στην Ελλαδα το ιδιο,μετα απο εμφυλια διαμαχη,σφαγη μεσα στα υπουργεια,συμφωνα με μαρτυριες γεροντων.Αναμενουμε να κληθει παλι ο Κωνσταντινος πισω και να παραλαβει την Κωνσταντινουπολη,αλλα συμφωνα με μια μαρτυρια αποβιωσαντος γεροντος στην περιοχη της Κορινθου, και ο ιδιος μετα την παραλαβη δεν θα μπορεσει να φυγει απο την Πολη,αλλα θα ΜΕΙΝΕΙ εκει .
Στο διαστημα των αναταραχων μεσα στην Ελλαδα συμφωνα παλι και με μαρτυριες γεροντων θα υπαρξουν σαμποταζ απο αλλοδαπα στοιχεια κυριως και θα εχουμε και θυματα σε αοπλο πληθυσμο.Το διαστημα αυτο κατα καποιες μαρτυριες θα υπαρξει και ενας σεισμος διδυμος οπως λεγεται μικροτερος στην Ελλαδα και πολυ ισχυρος στην Τουρκια.Κορινθιακος-Πατραικος το επικεντρο στην Ελλαδα και λεγεται ενας πολυ μικροτερος στην Κυπρο.Η επιθεση των Τουρκων που θα ακολουθησει θα γινει κατα πασα πιθανοτητα απο την περιοχη του Ιονιου συμφωνα και με τη μαρτυρια/εξηγηση της προφητειας του αγιου Κοσμα απο τον πατερα Παισιο.Θα μπουν κατα πασα πιθανοτητα απο αυτην την πλευρα για να εχει και το μικροτερο δυνατο αντιτιμο αιματος η Ελλαδα.Ειναι η επεξηγηση αν πιαστει ο πολεμος απο κατω λιγα κακα θα παθετε.Η συνεχεια λεγεται οτι ειναι η ξαφνικη και γρηγορη επιθεση των Ρωσων οι οποιοι ειναι ηδη εν αναμονη της επιθεσεως των Τουρκων εναντιον της Ελλαδας.Η χρονικη διαρκεια του πολεμου κατοπιν ειναι εξι μηνες μεχρι της παυσης του πολεμου υπο του αγγελου.Αυτα εν περιληψει,τωρα θα καταθεσω διαφορες μαρτυριες απο διαφορες πηγες οσες υπαρχουν γραπτες και οπου δεν υπαρχουν θα σας τις διηγηθω.

Αγαπητέ Αναστασιε,
Πολύ καλή δουλειά! Οφείλω να ομολογήσω ότι είναι πολύ κατατοπιστικό το post σου.
Θα σου ήταν, όμως, εύκολο να αναλύσεις λίγο περισσότερο αυτό που λες για το σεισμό και το Ιόνιο;;
Να πω την αλήθεια, πρώτη φορά το διαβάζω και θα ήθελα κάποιες παραπάνω πληροφορίες, αν έχεις.
Ευχαριστώ!
valadaki

Postby GEORGE » Mon Aug 30, 2010 3:18 pm

καλησπερα και στους υπολοιπους απο το παλιο φορουμ, (παλιοφορουμ) ;)
GEORGE

Postby valadaki » Mon Aug 30, 2010 3:20 pm

Πάνω σε αυτό που είπε ο Νικόλας, σχετικά με την πτώχευση, έχω να πω το εξής:
Πριν λίγες ημέρες, μου είπε συγγενικό μου πρόσωπο, φίλος του οποίου εργάζεται σε γραφείο γνωστού πολιτικού, ότι όλα είναι προκαθορισμένα. Θα πάρουμε και τη δεύτερη δόση από το ΔΝΤ, αλλά την τρίτη, όχι. Όχι ότι δε θα μας τη δώσουν, αλλά επειδή εμεις δε θα θέλουμε για να κυρήξουμε χρεωκοπία.
Το κατα πόσον αληθεύει κάτι τέτοιο, δε μπορώ να το εγγυηθώ. Αυτό πάντως μου μετέφεραν. Όλα είναι προσχεδιασμένα...Βέβαια, ο Θεός μπορεί εν μία νυκτί να ανατρέψει τα σχέδιά τους.
Last edited by valadaki on Mon Aug 30, 2010 3:21 pm, edited 1 time in total.
valadaki

Postby nickolas » Mon Aug 30, 2010 3:25 pm

γιεα σου valadaki !τι εννοεις με το ''Όχι ότι δε θα μας τη δώσουν, αλλά επειδή εμεις δε θα θέλουμε για να κυρήξουμε χρεωκοπία.''?
nickolas

Next
Forum Statistics